Propertiesfarë pronash kanë ilaçet e serisë Diclosan Forte

Le të njihemi me indikacionet kryesore për përdorimin e serave të drogave Diclosan Forte, të cilat janë përshkruar në udhëzimet për përdorim.

 1. Tableta dhe kapsula:
 • Në rast të sëmundjes së përbashkët, e cila është në natyrë kronike dhe manifestohet në deformimin e tyre dhe kufizimin e lëvizshmërisë (artrosis);
 • Në procesin inflamator në nyje (artriti);
 • Osteokondrozë me origjinë të ndryshme.
 1. Geller:
 • Për të përmirësuar proceset metabolike;
 • Për ngrohjen e indeve;
 • Për të rivendosur muskujt pas stërvitjes;
 • Për të eleminuar spazmat e muskujve;
 • Për të zvogëluar puffiness.
 1. krem:
 • Për dërgimin në nyje përmes lëkurës së përbërësve ushqyes që kanë një efekt natyror anti-inflamator;
 • Për të rritur qarkullimin e gjakut;
 • Me gërvishtje dhe mavijosje;
 • Artriti dhe artriti;
 • osteochondrosis;
 • Spurs në thembra;
 • Prania e kripërave të vonuara në nyje;
 • “Kocka” në këmbë (hallux valgus);
 • Për të vërtetuar>

  Rekomandime të përgjithshme për përdorim:

  1. Për të përmirësuar gjendjen e përgjithshme dhe furnizimin me gjak të nyjeve;
  2. Për të kthyer lëvizshmërinë e përbashkët;
  3. Për restaurimin e indit lidhës artikular;
  4. Si profilaksi e sëmundjeve të sistemit muskulor skeletik në moshën 25-30 vjeç.

  contraindications

  Për të gjitha format mjekësore të Diclosan Forte, ndalimi i përdorimit është imuniteti individual i çdo substance në përbërje.

  Për formën e tabletës dhe për kapsulat, kushtet e mëposhtme shtohen në kundërindikacione:

  • Shtatzënia në çdo kohë;
  • Ushqyerja me gji (duhet të ndërpritet për periudhën e terapisë);
  • Fëmijët nën 12 vjeç nuk duhet të marrin pilula, kapsulat nuk përshkruhen për fëmijët nën 14 vjeç.

  Dozimi dhe Administrimi

  1. Gel. Aplikoni një shtresë të hollë në zonën e prekur me lëvizje masazhi. Fërkimi rekomandohet të vazhdojë derisa ilaçi të zhytet plotësisht. Procedura duhet të përsëritet nga 3 deri në 5 ditë dy herë – tre herë në ditë, pastaj të bëni një pushim për 2-3 ditë dhe të përsërisni trajtimin. Kursi i terapisë së plotë është një muaj.
  2. Krem. Procesi i aplikimit është i njëjtë me xhel. Kohëzgjatja e trajtimit është 30 ditë; procedura ditore është e nevojshme 2 deri 3 herë. Për të rritur efikasitetin dhe konsolidimin e rezultatit, rekomandohet të përsërisni trajtimin pas një pushimi.
  3. Kapsulat Merrni 1 pilulë çdo ditë për të paktën 60 ditë.
  4. Tableta. Nga 2 deri në 3 herë në ditë, një tabletë për 28 deri në 60 ditë. Pastaj pushoni 2 deri në 4 javë dhe përsërisni kursin. Kohëzgjatja e trajtimit varet nga ashpërsia e rrjedhës së sëmundjes, mund të përfshijë deri në 5 kurse. Për qëllime parandaluese, forma e tabletës përdoret në kurse prej 28 ditësh, midis të cilave duhet të bëni një pushim nga 6 deri në 8 javë.

  Duhet mbajtur mend se xhel dhe krem ​​zbatohen në lëkurën e thatë, e cila së pari duhet të pastrohet. Tabletat dhe kapsulat përdoren gjatë ngrënies dhe lahen poshtë me një sasi të vogël uji.

  Efektet anësore

  Nuk ka informacion të saktë në lidhje me efektet e padëshiruar pas përdorimit të përgatitjeve të serive Diclosan Forte.

  Si funksionojnë përbërësit e xhelit?

  Konsideroni se cilat veti kanë përbërësit aktivë të ilaçit Diclosan Forte. Vlen të përmendet se secila prej tyre përdoret në mjekësinë alternative për të luftuar sëmundjet e kyçeve.

   Ekstrakt i specit të kuq. Një antioksidim shumë i fuqishëm>

  Veprimi i kapsulës

  Le të njihemi me mekanizmin e veprimit të përbërësve aktivë të kapsulave Diclosan Forte:

  1. Ekstrakt cinquefoil. Karakteristikat e tij janë përshkruar më lart.
  2. Ekstrakt i lëvores së shelgut të bardhë. Ky është një ilaç natyral që lufton në mënyrë të përkryer kundër ënjtjes dhe inflamacionit në nyje, ndihmon për të rivendosur indin e kërcit, ka aftësinë për të lehtësuar dhimbjen dhe ka veti antiseptike.
  3. Ekstrakt i rrënjës së luleradhiqes. Përmirëson proceset metabolike në trup, përshpejton restaurimin e indeve të kërcit, lehtëson dhimbjen dhe inflamacionin.

  Veprim kremi

  Kremi Diclosan Forte ka një efekt përmes gjakut dhe lëngut brenda nyjeve, gjë që ndikon pozitivisht në aftësinë e kërcit për të rigjeneruar vetë. Përbërësit e kremës eliminojnë çrregullimet metabolike dhe shkakun e zhvillimit të sëmundjeve të sistemit muskuloskeletor.

  1. Glucosamine. Ndalon zhvillimin e kushteve degjenerative në nyje, i kthen ato në funksionin e tyre të plotë, zvogëlon ndjeshëm dhimbjen, procesin inflamator.
  2. Ekstrakt Martinatik Aromatik. Lehtëson edemën që zhvillohet në nyje të përflakur, dhimbje, rikthen lëvizshmërinë e nyjeve. Përdoret në mjekësinë popullore për reumatizëm, përdhes, mialgji, lumbago, osteochondrosis.
  3. Ekstrakt i lëvores së shelgut të bardhë. Efektet e tij të dobishme janë përshkruar më lart.
  4. Ekstrakte të livadhesh dhe yarrow. Ato kanë efekte të shkëlqyera anti-inflamatore, lehtësojnë ndjeshëm dhimbjen gjatë një përkeqësimi të sëmundjes.
  5. Vaj thelbësor i pemës së çajit. Ky përbërës përmban një numër të madh të terpeneve, të cilët kanë bakterie>

  Veprimi i tabletave

  Efektet pozitive në trupin e përbërësve aktivë të tabletave (lëvorja e shelgut të bardhë dhe rrënjët e luleradhiqes) përshkruhen në format e mëparshme të dozimit.

  Seria e ilaçeve Diclosan Forte mund të blihet në barnatore me çmimet e mëposhtme:

  • Krem – nga 175 rubla;
  • Xhel – nga 192 rubla;
  • Kapsula – nga 255 rubla;
  • Pilula – nga 300 rubla.

  Shishkevich Vladimir - mendim ortopedik për kremin Hondrostrong

  Shishkevich Vladimir, ortoped - traumatolog, kryeredaktor i projektit ExpertNews.

  Unë kam trajtuar sëmundje të nyjeve dhe shpinë për shumë vite. Mund të them me siguri se nyjet janë gjithmonë të trajtueshme, edhe në pleqëri shumë të pjekur.

  Hondrostrong është një ilaç inovativ i krijuar për të luftuar sëmundjet e kyçeve. Ndihmon me artritin, artritin dhe sëmundjet e tjera. Falë përdorimit të kremës, lëvizshmëria e nyjeve shpejt kthehet. Indet e kërcit të dëmtuar rigjenerohen, gjë që parandalon zhvillimin e mëtutjeshëm të problemit.

  Hondrostrong - xhel për nyje dhe shpinë

  Qendra jonë mjekësore ishte e para që pranoi qasje të certifikuar në ilaçin më të fundit për osteokondrozën dhe dhimbjen e nyjeve - Hondrostrong. Unë ju rrëfej kur dëgjova për herë të parë për këtë, thjesht qeshja sepse nuk besoja në efikasitetin e saj të lartë.

  Por unë u çudita kur mbaruam testimin: 4567 njerëz u shëruan plotësisht nga sëmundjet e organeve të sistemit muskulor, që është më shumë se 94% e të gjithë subjekteve, 5,6% ndjehen një përmirësim të ndjeshëm, dhe vetëm 0,4% nuk ​​e vunë re asnjë përmirësim.

  Krem Hondrostrong ju lejon të harroni sa më shpejt dhimbjen në shpinë dhe nyje, fjalë për fjalë nga 4 ditë përdorimi, dhe madje edhe patologjitë shumë komplekse mund të kurohen brenda dy muajve. Përveç kësaj, prodhuesi i këtij produkti tani ofron 50% zbritje të kostos totale të kremës Hondrostrong.

ExpertNews Shqipëri